تدریس خصوصی VLSI پیشرفته

تدریس خصوصی VLSI پیشرفته

تدریس خصوصی VLSI پیشرفته توسط گروه آموزشی پژوهشی سایت Elecroom.ir


تدریس خصوصی VLSI پیشرفته

 

چرا تدریس خصوصی VLSI پیشرفته

اهمیت یادگیری طراحی VLSI در جهان امروزه برای هر مهندس الکترونیک پوشیده نیست. اساساً طراحی VLSI  فناوری طراحی و ساخت مدارهای مجتمع دیجیتال می باشد که در آنها تعداد زیادی ترانزیستور  (بیش از صد هزار ترانزیستور) در کنار یکدیگر و روی یک قطعه نیمه هادی سیلیکان با ابعادی از مرتبه سانتی متر مربع طراحی و ساخته می شوند و عملیات پردازش محاسباتی یا منطقی و یا ذخیره سازی اطلاعات را انجام می دهند. بنابراین با وجود آنکه تاکید این درس روی طراحی می باشد لازم است درک مناسبی از مراحل ساخت مدار های مجتمع و زبان مشترک بین طراح و سازنده داشته باشیم. در خصوص اهمیت فناوری VLSI می توان گفت توسعه فناوری اطلاعات، رایانه های شخصی، بانکداری مدرن، اتوماسیون و کنترل صنعتی و ابزار دقیق، مخابرات، صنایع حمل و نقل و لوازم خانگی هوشمند همه مدیون فناوری VLSI هستند و به طور کلی یکی از پیشران های اصلی توسعه صنعتی از نیمه دوم قرن بیستم تا امروز این فناوری بوده است. سیستم های دیجیتال برتری های چشمگیری نسبت به سیستم های آنالوگ دارند که رشد گسترده آنها را به دنبال داشته است. حجم کمتر داده ها، حساسیت کمتر به نویز، سرعت پردازش بالاتر و مهمتر از همه قابلیت توسعه سلسله مراتبی از جمله ویژگی های مدارها و سیستم های دیجیتال می باشند. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت نیمه رسانا و مخابرات، داشتن بینش عمیق در طراحی مدارهای VLSI پیشرفته برای مهندسین برق اهمیت روز افزونی یافته است. هم چنین رفتار عناصر فعال در فرکانس های بالا و بررسی پاسخ فرکانسی تقویت کننده ها از مباحث مهم در طراحی و ساخت این نوع مدارها است. درس طراحی مدارهای VLSI پیشرفته، یکی از مهم ترین دروس دانشگاهی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. خوشبختانه طراحی مدارهای VLSI پیشرفته آنقدر در وسایل دور و بر ما فراوان است که انگیزه کافی برای پرداختن به آن به سادگی فراهم می شود. البته خواندن طراحی مدارهای VLSI پیشرفته به سادگی خواندن داستان نیست. در هر گام از این را با تحلیل و طراحی به کارگیری دقت ریاضی و شهود مهندسی سر و کار داریم.

 

سرفصل ها

درس طراحی مدارهای VLSI پیشرفته مباحث زیر را پوشش می دهد. در واقع تدریس خصوصی طراحی مدارهای VLSI پیشرفته شامل پانزده سرفصل می شود. این سرفصل ها در زیر آمده است. در کلاس های خصوصی طراحی مدارهای VLSI پیشرفته این سرفصل ها به صورت کامل بررسی و به تفصیل و به طور تخصصی و پیشرفته تر نسبت به درس VLSI به آن ها پرداخته می شود:

معرفی مدارهای VLSI

تئوری ترانزیستورهای MOSFET

تکنولوژی ساخت CMOS

تاخیر

توان

اتصالات میانی

Robustness

شبیه سازی مدارهای VLSI

طراحی مدارهای ترکیبی

طراحی مدارهای ترتیبی

Datapath systems

Array Subsystems

Special Purpose Subsystems

روش های طراحی در VLSI و ابزارها

تست، اصلاح و تایید

 

منابع درس

درس طراحی مدارهای VLSI پیشرفته دارای منابع مختلف مطالعاتی و آموزشی می باشد. برخی از منابع مهم و پرکاربرد که به منظور افزایش سطح علمی و توانایی دانشجویان برای تسلط کافی روی مطالب و بازدهی بیشتر سطح یادگیری در کلاس خصوصی طراحی مدارهای VLSI پیشرفته استفاده می شود به شرح زیر است:

کتاب طراحی مدارهای VLSI صاحب زمانی

کتاب طراحی مدارهای VLSI هریس

کتاب طراحی مدارهای VLSI چانداکازان

کتاب طراحی مدارهای VLSI ربائی

جزوات طراحی مدارهای VLSI دانشگاه های سراسری مانند دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف و ...

 

روش تدریس

روش تدریس گروه مدرسین سایت Elecroom.ir به صورت پویا و مبتنی بر سطح توانایی ها و معلومات دانشجو می باشد. برخی از ویژگی های کلاس های خصوصی و گروهی گروه آموزشی پژوهشی سایت Elecroom.ir در زیر اشاره شده است:

تدریس بر اساس منابع علمی مربوطه و شاخص

تدریس به صورت جزوه محور

تشریح و تدریس کامل درسنامه به صورت مفهومی

حل تمرین ها و مثال های بی شمار در سه سطح آسان، متوسط، دشوار

حل نمونه سوالات امتحانی، سوالات کنکور و سوالات پر ارزش منابع اصلی

تحلیل مسائل مفهومی

جمع بندی، خلاصه نویسی و دوره

تمرین (ایجاد) روشی خاص و ثابت برای حل سوالات

جلسات حل تمرین

جلسات رفع اشکال

 

ویژگی مدرسین

گروه آموزشی پژوهشی سایت Elecroom.ir به منظور افزایش سطح علمی دانشجویان و محصلین، در طول سال اقدام به برگزاری کلاس های خصوصی و گروهی دروس رشته برق در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین دروس مشترک بین رشته ها می کند. گروه آموزشی پژوهشی سایت Elecroom.ir دارای یک کادر تدریس مجرب و بسیار حرفه ای است. مدرسین گروه آموزشی پژوهشی سایت Elecroom.ir با حساسیت بسیار بالا انتخاب شده اند. مبنای این انتصابات به شرح زیر است:

سابقه تدریس بالا

تدریس بسیار روان

قدرت انتقال مطالب بسیار بالا

تسلط کامل بر تمامی مطالب و پوشش همه ی مباحث در ارائه

تفهیم همه مطالب

زمان بندی بهینه کلاس

رعایت حقوق دانشجو

موجه بودن و پایبندی به اصول اخلاقی

 

راه های ارتباطی

برای اخذ کلاس خصوصی طراحی مدارهای VLSI پیشرفته (تدریس خصوصی طراحی مدارهای VLSI پیشرفته ) می توانید از راه های ارتباطی زیر اقدام کنید:

 

لیست مدرسین

برای کسب اطلاعات مدرسین تدریس خصوصی VLSI پیشرفته و انتخاب هریک از آن ها برای برگزاری کلاس مورد نظر می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

تدریس خصوصی طراحی مدارهای VLSI ربائی

تدریس خصوصی VLSI هریس

تدریس خصوصی VLSI پیشرفته